Otevírací doba

Pondělí - Pátek: 08:00 - 20:00

Adresa

Grohova 22, Brno, 602 00

(+420) 777 799 779

Balayage nebo melír?

Je to otázka, kterou asi nikdo jednoznačně neodpoví, ale i přesto jsme ji položili. Je podle Vás krásnější, přirozenější a modernější melír, nebo balayage (balejáž)? Zeptali jsme se spousty klientek a větší část se spíše kloní k balayage. i když zastánkyň melírů a mikromelírů je také poměrně dost. Pro toho kdo nezná základní rozdíly v uvedených technikách, zde jsou.

Melír:

Při melírování se vypíchají jednotlivé prameny vlasů, následně se barví (nebo odbarvují) po celé jejich délce, zabalí do plátů alobalu kvůli působení a teplotě zesvětšťovacího prášku. Díky použití fólií, se tak dá použít více barev, nebo různého stupně zesvětlení. Efekt který vzniká, je po celé hlavě, od kořínků po konečky

Balayage:

U metody balayage, vezme kadeřnice široký pramen vlasů najednou a barví kreativně technikou vykreslování a postupného zesvětlování, až do plně odbarvených konců. Vznikají tak zajímavé přechody mezi barvenými prameny a zbytkem vlasů. Tato metoda má efekt nádherného přírodního zesvětlení jako od sluníčka. Vrchní část vlasů zůstává téměř nedotčena a přechody mezi barevnými prameny a zbytkem vlasů jsou tak velmi přirozené.
Velkou výhodou navíc je, že na balayage nemusíte chodit tak často jako na klasický melír či barvení, protože odrosty nebudou tak rychle viditelné. Výsledkem této metody jsou pak zářivé vlasy, které vypadají opravdu přirozeně.

Tak která metoda je podle vás zajímavější?