Otevírací doba

Pondělí - Pátek: 08:00 - 20:00

Adresa

Grohova 22, Brno, 602 00

(+420) 777 799 779

Balayage – zesvětlení jako od sluníčka

Balayage je jedna z technik, která pracuje s dílčím (částečným) zesvětlením vlasů. Její podstatou je zesvětlit proužky nebo partie vlasů tak, aby výsledek působil přirozeně, ale navíc i nadýchaně a opticky zvětšil objem vlasů. Přirozeně a doztracena zesvětlené proužky působí jako zlatavé odlesky na slunci – ve vlasech se objevují a zase mizí bez nepřirozeně ostré hranice či odrostů.

Tato technika pochází z Francie stejně jako její název – francouzské sloveso “balayer” znamená zametat a odkazuje na pohyb, který kadeřník vykonává štětcem s barvou na jednotlivých pramenech tak, aby vytvořil proužky bez ostrých hranic, které se prolínají záplavou vlasů. Techniku proslavila herečka Sarah Jessica Parker v posledních dílech Sexu ve městě a inspirovali se jí kadeřníci a ženy po celém světě.

Pro koho se hodí?

Pro všechny, kteří chtějí šetrně zesvětlit vlasy a dosáhnout doslova wow efektu. Co všechno balayage umí, jsme pro vás shrnuli v přehledných bodech:

  • Opticky dodává strukturu a objem světlým vlasům. Podpoří a prodlouží efekt vyšisovaných vlasů po létě, ale nezatíží je.
  • Opticky zvýrazní přirozené vlny ve světlých i tmavých vlasech. Tohoto efektu hojně využívají Italky, Francouzky a Španělky.
  • Přirozeně zesvětlí i velmi tmavé vlasy tak, že budete působit jako blondýna, ovšem nenásilně a šetrně, což je i případ zmíněné S. J. Parker.
  • Je dobrou volbou pro ty, kteří nechtějí neustále dobarvovat odrosty – efekt balayage se netvoří od kořínků, a tudíž se pouze posouvá s růstem vlasů – stačí ho pak jen jemně doplnit.
  • Je dobrou volbou i pro ty, kteří chtějí učinit pozvolný přechod na zcela jinou barvu vlasů (proužky lze neustále doplňovat a zvyšovat jejich počet), nebo naopak chtějí nechat barvu odrůst a potřebují těmito proužky narušit linii odrostu a vytvořit efekt „doztracena“.